Vierde INTERNATIONAAL SPEELFILMFESTIVAL
voor NIET-PROFESSIONELEN
en Filmscholen
"DE DRAKE"
GENT - BELGIUM


NOVACENTRUM 8, 9, 10 & 11 NOVEMBER 2001

  Logo © Boudewijn Thijs


Laureaten
Winners
Lauréats
Gewinner
2001
LAUREAAT SPEELFILMFESTIVAL
DE GOUDEN DRAAK
&
Medaille KONING ALBERT II van BELGIE


DANCING
LET'S DO IT (España)
LAUREAAT FILMFESTIVAL SCHOOL
GOUDEN DRAAK


SCHÄFCHEN ZÄHLEN
Sven TADDICKEN (Deutschland)

DRAAK VOOR SCENARIO (Script) 2001
DE SMAAK VAN WRAAK

Paul LACROIX + Paul AMAND + Alfons VAN DEN BULCK(BE)

Tweede prijs
MITTA
Michel NELIS (België)
Derde prijs
WELKOM IN SANCTA MILLENNIA
Tim VERSCHAEREN (België)

DRAAK VOOR REGIE (Direction) 2001
MIJN EERSTE SJEEKSPIER

Douglas BOSWELL (België) [School]

Tweede prijs
SPÄTVORSTELLUNG
Stephan LENZEN (Deutschland) [School]
Derde prijs
CLAIR COMME LE CRISTAL
Philip MALCA (France)

DRAAK VOOR MONTAGE (Setting) 2001
DAS LETZTE MAHL

Martin REPKA (Deutschland) School

Tweede prijs
"DAS NOTTURNO"
Wladimir POPOW + Alfred LENGERT (Deutschland)
Derde prijs
LO PICHON NIS
Alex VAN ZELE (België)

DRAAK VOOR KLANK (Sound) 2001
DE VERDENKING

QUADRIGA (Nederland)

Tweede prijs
"BERLINO '38"
Gaetano MAFFIA (Italia)
Derde prijs
GRIME
Tony JACOBS (België)

DRAAK voor GOEDE VROUWELIJKE VERTOLKING
(Better Actress) 2001
MITTA

Michel NELIS (België)

Tweede prijs
CRYING ORIGAMI
Atta CHUI (United Kingdom)
Derde prijs
TIGRA
Etienne MAES (België)

DRAAK voor GOEDE MANNELIJKE VERTOLKING
(Better Actor) 2001
MITTA

Michel NELIS (België)

Tweede prijs
AUS DEM LEBEN DES HERNN WANNINGER
Georg DIVOSSEN (Deutschland)
Derde prijs
DE SMAAK VAN WRAAK
Paul LACROIX + Paul AMAND + Alfons VAN DEN BULCK (BE)

DRAAK VOOR FOTOGRAFIE (Photography) 2001
CRYING ORIGAMI

Atta CHUI (United Kingdom)

Tweede prijs
THE GOOD, THE BAD AND THE UGGLY
Vit KARAS (Czech Republic) [School]
Derde prijs
BETTY & SAM
Peter DUNPHY + Daniel GLYNN (N. Ireland)

DRAAK VOOR GENERIEK (Titles) 2001
MAGIC CAR

MAGIC 4 PRODUCTIONS (België)

Tweede prijs
AGIOS PETROS
Axel VERBRAEKEN (België)
Derde prijs
"NOIR ET BLANC DANS LA FOLIE
Jerôme CLASSE (France)

SPECIALE PRIJZEN (Special awards) 2001
VOORZITTER VAN HET PARLEMENT
dhr. Herman De Croo

I AM NOT WHAT YOU WANT
Kit HUNG (Hong Kong) School

Een goede benadering van het onderwerp (For tackling the difficult subject of teenage homosexuality in a fresh, non-exploitive way)
VOORZITTER VAN HET PARLEMENT
dhr. Herman De Croo

STILL GOT THE BLUES
Joachim DOLLKOPF + Evelyn GOLDBRÜNNER (DE) School

Het gebruik van het decor in de film (The stylish decor in the film)
EERSTE MINISTER van BELGIE
dhr. Guy Verhofstadt

TIGRA
Etienne MAES (België)

Een goede ondersteunende bijrol (A good supporting role)
FEDERAAL MINISTER van AMBTENARENZAKEN en MODERNISERING
van de OPENBARE BESTUREN,
dhr. Luc Van den Bossche

EN IK DAN ?
Wim LAMMERINK (Nederland)

Het menselijk aspect (The human aspect)
FEDERAAL MINISTER van SOCIALE ZAKEN, VOLKSGEZONDHEID
en LEEFMILIEU,
dhr. Frank Vandenbroucke

PERFECT
Christopher MANDER (United Kingdom)

Een optimistische kijk op het leven (An optimistic view on human life)
VLAAMS MINISTER van ECONOMIE, MEDIA en RUIMTELIJKE ORDENING
dhr. Dirk Van Mechelen

"DAS NOTTURNO"
Wladimir POPOW + Alfred LENGERT (Deutschland)

Een goede visualisering van een personage (The good portrayal of an individual)
VLAAMS MINISTER van CULTUUR, JEUGD, BRUSSELSE AANGELEGENHEDEN
en ONTWIKKELINGSSAMENWERKING,
dhr. Bert Anciaux

A FLEUR DE PEAU
Frédéric et Sébastien GHELFI (France)

Bijzondere vormgeving van een onderwerp (Special composition of a subject)
VLAAMS MINISTER van ONDERWIJS en VORMING
mevr. Marleen Vanderpoorten

BURNING HEART
Alexa SCHULZ (Deutschland) [School]

De mooiste droom (The most beautiful dream)
VLAAMS MINISTER van MOBILITEIT, OPENBARE WERKEN en ENERGIE
dhr. Steve Stevaert

AWARENESS
Richard DIJKEMA (Nederland)

Subjectieve camerawerk (Subjective camerawork)
VOORZITTER van het IV. INT. SPEELFILMFESTIVAL "DE DRAKE"
dhr. Wolfgang Freier

ÜBER NACHT GESCHAH EIN WUNDER
Günther MERZ (Deutschland)

Een gedurfde vormgeving (A daring design)
PROVINCIE OOST-VLAANDEREN

BARBE BLEUE
Jeannick & Pierre MICHEL + Daniel DARTOIS (France)

Een goede mannelijke bijrol (A good male supporting role)
BURGEMEESTER van de STAD GENT
dhr. Frank Beke

PASSION AUTOMATIQUE
Bernard PLADET (Belgique)

De kunst van het mimespel (The art of playing mime)
DIENST CULTURELE ZAKEN van de STAD GENT

PLUS FORT QUE L'AMOUR
Les frères IGOSTA (France)

Het doorbreken van een taboe (For dealing with a previously taboo subject)
MEDAILLE UNion Internationale des Cinéastes Amateur (UNICA)

GO AHEAD (PARLEZ-VOUS ANGLAIS ?)
Filippo LUBIATO (Suisse)

Prijs voor de humor, promotie van de solidariteit tussen volkeren
(Prize for the humor, promoting solidarity between the nations)
Federatie der AmateurCINEasten van België (FACINEB)

KON IK MAAR
Carine SCHELFHOUT (België)

Voor de gedrevenheid van haar realisaties (For the enthousiasm in her productions)
Nederlandstalige Amateurcineasten van België (NAB)

SCHÄFCHEN ZÄHLEN
Sven TADDICKEN (Deutschland) [School]

Een mannelijke bijrol (A male supporting role)
Fédération des Cinéastes et Vidéastes Francophones Belges (FCFVB)

GAME OVER
Peter MATTHé & Olivier MARIEN (België)

De kinderen in de film (The best work with children)
Vereniging AmateurKineasten van Oost-Vlaanderen (VAKOV)

CRYING ORIGAMI
Atta CHUI (United Kingdom)

De poëtische benadering (The poetic style)
Nederlandse Organisatie van audioVisuele Amateurs (NOVA)

TIGRA
Etienne MAES (België)

Voor de gedrevenheid (For the enthousiasm)
VLIET PRODUCTIES vzw voor welzijnszorg

"LE NOIR ET LE BLANC DANS LA FOLIE"
Jerôme CLASSE (France)

De verfilming van een waar gebeurd verhaal (The film version of a true story)

CERTIFICAAT van DEELNAME
in volgorde van projectie (in order of projection)
HET KILLE VUUR
Patrick VANDENBERGHE (België)
"BLACK BOX"
Michel + Tijs COENE (Belgiuë) [SCHOOL]
"DOPPIO PETTO" (DOUBLE-BREASTED)
Giuseppe FERLITO (Italia)
"REQUIEM POUR UNE PUTE"
Victor GRIJALVA (France)
"SPRITZENDE STRÖME UND BRAUSENDE GÜSSE"
Boris KACZMAREK (DE)
"VICINE" (NEIGHBOURS)
Rolf MANDOLESI (Italia)
ASSOCIATION ARGENTINA DE ACTORES
Sebatian ALFIE (Argentina) [SCHOOL]
BIG FISH
Veit SCHIFFMANN (Österreich)
C'EST LA VIE
Louis RICOTTA (Belgique)
DAMENBESUCH
Pierre M. KRAUSE (Deutschland [SCHOOL]
DE GEEST VAN ANTWERPEN
Peter BOUHUIJS (België)
DE HEMELSE DANS
Eugène DE LISSNYDER (België)
DE ZAAK PLUTO
André BOSMANS (België)
DER FÄHRMANN ODER DIE VERFÜHRUNGSKRAFT
Erik GRUN & Mathias GÜTERSLOH (Deutschland)
DRACOOL
Ariel WINOGRAD (Argentina) [SCHOOL]
ELU ON NIISIGUNE (IT'S JUST THE WAY LIFE IS)
Tonü ARU & Eve ESTER (Estonia)
FEDERVIEH
Sebastian LINDEMANN (Deutschland)
KLICK
Gisela + Walter BAUST (Deutschland)
KRÅKA OG DAGLYSET (THE CROW AND THE DAYLIGHT)
Jon GISLE (Norway)
L'INVITATION AU VOYAGE
Julien GUETTA (France) [SCHOOL]
LA COPIE INTERDITE
CINIJAGU (G.D. de Luxembourg)
LA LOI DE LA TERRE
Théo COOLEN (Belgique)
LA PRISONNIERE
Franz BARDIAUX (Belgique)
LE PORTIER
Roger OLIVY (Belgique)
OUI MAIS SI ...
André THERASSE & Claude LECLERCQ (Belgique)
PICKNICK
Jochen PEETERS (Deutschland) [SCHOOL]
PLASTPAPAN (THE STEPFATHER)
Micke ENGSTRÖM (Sweden)
SCHLÜSSEL
Oskar & Daniela SIEBERT (Deutschland)
SEINHUIS 13
LAS 79 (Nederland)
PISCADOR'S GAME
Alex VAN ZELE (België)
SUBLIM
Filippo LUBIATO (Schweiz)
TESTCASE
Denis DEGRYSE & Erwin ACKE (België)
THE EXCITING ESCAPADES OF ARMITAGE SHANKS
Tony BAILEY (United Kingdom)
THE SPIRIT
Alex RENS (België)
UN HEROS SIMPLE
Filip DE ZEURE (België) [SCHOOL]
VERLOREN IN ANGST
Leslie EGGERMONT (België)
VIENS PÉPETTE !
Dany RAMËN (France)
WC
Kopic FRANC (Slovenija)

JURY 2001
Marc DE BRUYKER (België)
Betty BOUCKAERT (België)
Georgette LANDSMAN (België)
Frans VAN STEEN (België)
Piet VAN EERDEN (Nederland)
Anke STOVEROCK (Deutschland)
Dave WATTERSON (United Kingdom)
Secretary of the jury: Christiane SURDIACOURT

CERTIFICAAT van DEELNAME
NIET GESELECTEERD (NOT SELECTED)
in volgorde inschrijving (in order of entry)
THE LONE STARFIGHTER
Laurie CALVERT (United Kingdom)
THE FORCE OF THE STARFIGHTERS
Laurie CALVERT (United Kingdom)
DE LAATSTE RIT
Carine SCHELFHOUT (België)
TAGE NACH DER MACHT
Eric GRUN (Deutschland)
WURST
Reinier VAN LEUKEN (Nederland)
BRICCIUS
Hans BAESELEN (België
BRONZE AGE
Michael SLOWE (United Kingdom)
PELICANS OF GUANA
Michael SLOWE (United Kingdom)
ALS LEVEN PIJN DOET
Eugéne DE LISSNYDER (België)
JE DOET HAAR TOCH NIET WEG ?!
Bert COOLEN (Nederland)
L'AMOUR AUJOURDH'HUI
Philip MALCA (France)
BANZAI
Les frères IGOSTA (France)
NOZZE DI SANGUE (BLOOD MARRIAGE)
Zerial ALESSO (Italia)
L'HOMME TÉMOIN
Georges RUTTIENS (Belgique)
SI LES ANGES S'EN MÊLENT
Patrice NAUDY (France)
UN SOIR D'AUTOMNE
Jeannick+Pierre MICHEL & Daniel DARTOIS (France)
MEMORY CAFÉ
Atta CHUI (United Kingdom)
PANEM ET CIRCENSES
André THERASSE (Belgique)
"IK MOET WINNEN"
Yuri BOGAERT (België
REQUIEM
Richard DIJKEMA (Nederland)
DE ROOS
Alex VAN ZELE (België)
DER TANZ DER ALTEN
Martin GUBELA (Deutschland)
"SOIF"
Victor GRIJALVA (France)
:NV:S:BL/ PEOP/E (INVISIBLE PEOPLE)
Kit HUNG (Hong Kong) [SCHOOL]
EL AHORA PASSADO
CHICLABOEP (België)
LEEG
Floris vAN VUGHT (Nederland)

Back

Film- & Videoclub De Drake vzw