Derde INTERNATIONAAL SPEELFILMFESTIVAL
voor NIET-PROFESSIONELEN
en Filmscholen
"DE DRAKE"
GENT - BELGIUM


NOVACENTRUM 4, 5 , 6 & 7 NOVEMBER 1999


Laureaten
Winners
Lauréats
Gewinner
1999
LAUREAAT SPEELFILMFESTIVAL
DE GOUDEN DRAAK

DAS BAND
Horst HUBBAUER (Östereich)
LAUREAAT FILMFESTIVAL SCHOOL
GOUDEN DRAAK

THE VIRGIN
Marisé SAMITIER (United States)

Met medewerking F. CHOPINSTICHTNG - VLAANDEREN vzw
LAUREAAT CHOPINFILMFESTIVAL

ABSCHIED VON WARSCHAU
Hilde & Werner EICHHORN (Deutschland)
Tweede prijs CHOPIN : ROMANCE IN MINEUR
Herman BONNYNS & Guido DE CONINCK (België)
Derde prijs CHOPIN : EEN WINTER OP MAJORCA
Gaston WENMAEKERS (België)

DRAAK VOOR SCENARIO (Script)
Hinter der Fassade

Peter & Veronique HOCH (Deutschland)

Tweede prijs
The Virgin
Marisé SAMITIER (US)
Derde prijs
Das Band
Horst HUBBAUER (DE)

DRAAK VOOR FOTOGRAFIE (Photography)
Das Band

Horst HUBBAUER (Östereich)

Tweede prijs
Foxtrot
Douglas BOSWELL (BE)
Derde prijs
La dame blanche
Louis RICOTTA (BE)

DRAAK VOOR REGIE (Direction)
Vĺrt hĺrliga liv (This Glorious Life)

Björn ENGSTRÖM (Sweden)

Tweede prijs
Das Band
Horst HUBBAUER (DE)
Derde prijs
Dimato
U. APPELTANS - M. VERBIST (BE)

DRAAK VOOR MONTAGE (Editing)
Vĺrt hĺrliga liv (This Glorious Life)

Björn ENGSTRÖM (Sweden)

Tweede prijs
Foxtrot
Douglas BOSWELL (BE)
Derde prijs
El Cordobes
Sven TADDICKEN (DE)

DRAAK VOOR KLANK (Sound)
Das Band

Horst HUBBAUER (Östereich)

Tweede prijs
Tanganyika
Ferenc CSABAI (HU)
Derde prijs
The Virgin
Marisé SAMITIER (US)

DRAAK voor BESTE MANNELIJKE VERTOLKING
(Best male interpretation)

Das Band

Horst HUBBAUER (Östereich)

Tweede prijs
Dimato
U. APPELTANS - M. VERBIST (BE)
Derde prijs
One more shot
Ken BAYLIS (GB)

DRAAK voor BESTE VROUWELIJKE VERTOLKING
(Best female interpretation)

De actrice

Werner VAN BRANTEGHEM (België)

Tweede prijs
Schaduw van het verleden
Piet VAN EERDEN & Cor VAN DER PLAAT (NL)
Derde prijs
Zurürückbleiben bitte
Werner WEHNERT (DE)

DRAAK VOOR GENERIEK (Credits)
Sagitta 1598 - 1998

Geert DE MAESSCHALCK (België)

Tweede prijs
No water
Bruno VAN HAUDENHUYSE (BE)
Derde prijs
100 % Lana
Ariel WINOGRAD (AR)

SPECIALE PRIJZEN (Special awards)
NAB
Nederlandstalige Amateurcineasten, België
Schaduw van het verleden
Piet VAN EERDEN & Cor VAN DER PLAAT (NE)
Voor het creatieve gebruik van de belichting (Creative use of lighting)
FCVFB
Fédération des Cinéastes et Vidéastes Francophones de Belgique
The Beauty & the Beatle
Filippo LUBIATO (CH)
Voor een opmerkelijke dynamische montage (Remarkable editing)
VAKOV
Vlaamse Amateurkineasten van Oost-Vlaanderen
Welcome
James BRETT (GB)
Voor de artistieke waarde (Artistic value)
Voorzitter van het Internationale Speelfilmfestival (President)
de heer Wolfgang FREIER
Sagitta 1598 - 1998
Geert DE MAESSCHALCK (BE)

Meter van het Internationale Speelfilmfestival (Godmother)
mevrouw Betty BOUCKAERT
Schaduw van het verleden
Piet VAN EERDEN - Cor VAN DER PLAAT (NL)
Voor de actrices (For the actresses)
NOVA
Nederlandse Organisatie van Audio-Visuele Amateurs
François
Axel VERBRAEKEN (BE)
Voor de kracht van het gegeven (For the strenght of the idea)
Minister-Raadsheer van Chili
Don Fernando Morales Barria
Rose
Ron PROSSER (GB)
Voor de atmosfeer in de film (For the atmosphere in the film)
Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap
Afdeling Buitenlands Beleid binnen Europa
Nattigheid
werkgroep 2, Film- en Videoclub Velsen (NL)
Voor de filmische overdracht van een literair werk (For the transfer to film from a literary work)
Ministerie van Economie, Ruimtelijke ordening en Media
de heer Dirk Van Mechelen
Maisie
Brian Dunckley (GB)
Voor de tijdsevocatie (For the evocation of time)
Gouverneur van de Provincie Oost-Vlaanderen
de heer Herman Balthazar
Wah-Wah
Alex VAN ZELE - Heidi DE DECKER (BE)
Voor een goede kortfilm (For a good short-film)
Burgemeester van de stad Gent
de heer Frank Beke
Les lunettes noires
Franz BARDIAUX (BE)
Voor een origineel idee (For an original idea)
Dienst Culturele Zaken van de stad Gent

One more shot
Ken BAYLIS (GB)
Voor een verrassend humoristisch slot (For a surprising humoristic end)
UNICA
Union Internationale des Cinéastes Amateurs
Dimato
U. APELTANS - M. VERBIST (BE)


FACINEB
Federatie van Amateurcineasten, België
Sousréalité virtuelle
Victor GRIJALVA (CH)
Voor het menselijk aspect (For the human aspect)

CERTIFICAAT van DEELNAME
in volgorde van projectie (in order of projection)
De bank
Leslie EGGERMONT (BE)
100 % Lana
Ariel WINOGRAD (AR) [School]
Der Lichtstrahl
Erich RIESS (AT)
The Magic Skateboard
Lee PRESCOTT - Mike SZEWCUK (GB)
Vĺrt hĺrliga liv (This Glorious Life)
Björn ENGSTRÖM (SE)
Maďté
Heidi DEDECKER - Alex VAN ZELE (BE)
La dame blanche
Louis RICOTTA (BE)
Hinter der Fassade
Peter & Veronique HOCH (DE)
En rouge et noir
Martine PFEFFERLI & Gérard STEINAUER (CH)
La Prueba
Diego LERMAN (AR) [School]
Das Band
Horst HUBBAUER (AT)
Ontsnapt
MAGIC 4 PRODUCTIONS (BE)
The Beauty & the Beatle
Filippo LUBIATO (CH)
Tanganyika
Ferenc CSABAI (HU)
No Water
Bruno VAN HAUDENHUYSE (BE)
Le secret du chien
Ornella D'ALIMONTE (BE)
El Cordobes
Sven TADDICKEN (DE) [School]
Danke
Oskar SIEBERT (DE)
(N)Iemand minder
Louis DE SCHRIJVER (BE)
Rose
Ron PROSSER (GB)
Piensa en un juego
Francisco dE LUCAS (ES)
Zurückbleiben bitte
Werner WEHNERT (DE)
Le silence des Fous
Michel CRETEN (BE)
Smash
Roger OLIVY (BE)
Prelude
Tonu Aru (EE)
Sousréalité virtuelle
Victor GRIJALVA (CH)
Maisie
Brian DUNCKLEY (GB)
Der däiwel seng emgaachelung
Groupe CINIJAGU (LU)
't Leven rondom Bo
Maurice DENS (BE)
Lovely light
Christian HONNETTE (BE)
Concerto pour Else
Pascal BECKER (BE)
Foxtrot
Douglas BOSWELL (BE)
Time
Alex VAN ZELE - Heidi DE DECKER- Luc DEGROOTE (BE)
Une ridicule histoire d'amour
Pascal BECKER & Henri MATHIEU (BE)
In a monastery garden
Miriam DAWSON (GB)
Müller X
Matthias BENNER-STERNBERG (DE) [School]

Vita
Holger BECKER (DE)
Kajatano
Gilles MERTENS (BE)
Die letzte Nacht der Welt
Herbert & Gertrud MACIK (AT)
Replay
Rolf MANDOLESI (IT)
Eerste hulp
werkgroep Film- en Videoclub Velsen (NL)
Rywale
Henryk LEHNERT (PL)
De roep van het verleden
Germain DEGRAEUWE (BE)
The Virgin
Marisé SAMITIER (US) [School]
Im Namen des Gesetzes
Oskar & Daniela SIEBERT (DE)
Welcome
James BRETT (GB) [School]
De actrice
Werner VAN BRANTEGHEM (BE)
Les lunettes noires
Franz BARDIAUX (BE)
Cracked
André SMEDTS & René Meesters & Leo Bailleul (BE)
One more shot
Ken BAYLIS (GB)
Birdy Njam-Njam
Alex VAN ZELE - Heidi DE DECKER- Luc DEGROOTE (BE)
Shopkeeping
Avie LUTHRA (GB) [School]
Pleegzuster Bloedwijn
Hendrik MULDER (NL)
Steins Abschied
Otto HORN (DE)
Da Rick Rumble
Heidi DEDECKER - Alex VAN ZELE (BE)
Happy meal ?
Nancy & Gerard DIRKS (NL)
Sagitta 1598-1998
Geert DE MAESSCHALCK (BE)
The autumn years
Ken BAYLIS (GB)
Mijn vriend en ik
Harrie HUYSMANS & Jos BOMANS (BE)
Straßenmusik
Boris KACZMAREK (DE)
Alter ego
SGD VIDEOGROEP (P.A. DE GRUIJTER) (NL)
Civilization
Oleg BURDIKOV (RU)
Het witte licht
Denis DEGRYSE & Erwin ACKE (BE)
De eerste lessen
Kinderenfilmstudio "LAPLANDIA" (RU)
Polderhotel
Michel COENE (BE)
Wallet
Alex VAN ZELE - Heidi DE DECKER - Luc DEGROOTE (BE)
Een bovennatuurlijke relatie
P. LACROIX - P. AMAND - F. VAN DEN BULCK (BE)
Verhoor
Diego DEZUTTERE (BE) [School]
Dimato
U. APPELTANS - M. VERBIST (BE)
François
Axel VERBRAEKEN (BE)
Le retour
André THERASSE (BE)
Outlaws
Miriam DAWSON (GB)
Die seltsame Welt von Wolfgang und Melanie
Stephan BRÜGGENTHIES (DE) [School]
Nattigheid
werkgroep 2, Film- en Videoclub Velsen (NL)
Victoria
Douglas BOSWELL (BE)
Schaduw van het verleden
Piet VAN EERDEN & Cor VAN DER PLAAT (NL)
Wah-wah
Alex VAN ZELE - Heidi DE DECKER (BE)
Deadtime
James BRETT (GB) [School]
Déjeuner du matin
Roger Van Brakel (BE)
CHOPIN FILMFESTIVAL
7 november 1999 NOVACENTRUM
Een winter op Majorca
Gaston WENMAEKERS (BE)
Abschied von Warschau
Hilde & Werner EICHHORN (DE)
Romance in Mineur
Herman BONNYNS & Guido DE CONINCK (BE)

Speelfilmjury
Fiction film jury
Chopin film jury
Marc DE BRUYKER (BE)
Betty BOUCKAERT (BE)
Georgette LANDSMAN (BE)
Jef VAN GOMPEL (BE)
Gerald R.S. MEE (GB)
Serge MICHEL (FR)
Werner KAUFMANN (CH)
Willy VERHELST (BE)
Hilaire DEWULF (BE)
Marc MAES (BE)
Terry MENDOZA (GB)
Secretary of the jury: Christiane SURDIACOURT

Back

© Film- & Videoclub De Drake vzw